Wykonanie makijażu permanentnego

Zanim kosmetyczka zacznie wykonywać zabieg makijażu permanentnego musi razem z klientką ustalić kilka podstawowych kwestii, m.in. kolor i kształt brwi, kresek wokół oczu lub konturów i wypełnienia ust. Następnie przechodzi się do wstępnego narysowania kształtu przyszłego makijażu.

Każdy zabieg makijażu permanentnego należy rozpocząć od znieczulenia miejsca poddanego zabiegowi. W tym celu stosuje się krem znieczulający, który powinno nałożyć się około godzinę przed samym zabiegiem. Najważniejszym etapem w makijażu permanentnym jest wprowadzenie do warstwy naskórka odpowiedniego pigmentu. Barwnik do naskórka wprowadza się przy użyciu specjalnego urządzenia wyposażonego w aplikatory jednorazowego użytku.

Zabezpiecza to przed ewentualnymi zakażeniami miejsca zabiegu. Wykonanie makijażu permanentnego trwa od około 1 godziny do nawet 3 godzin. Zależy to od miejsca wykonywania zabiegu i od stopnia zaawansowania wprowadzanych zmian. Czasami konieczne jest ponowne znieczulenie miejsca przeprowadzania zabiegu, gdyż klientka zaczyna odczuwać dyskomfort.

Salon SPA Warszawa śródmieście https://fornails.pl rotawirusy.info