Oleje i woski bazowe składniki maseczek

W starożytności nie tylko dbano o ciało, ale także o skórę twarzy, bowiem, aby makijaż dobrze się prezentował cera musiała być nieskazitelna. Choć warto dodać, że w tamtych czasach nie było jeszcze tylu defektów kosmetycznych, z jakimi zmaga się współczesne społeczeństwo.

Z tego względu dostępne wtedy preparaty nie musiały być czymś specjalistycznym. Wśród składników przede wszystkim królowały oleje oraz woski na bazie, których komponowano kolejne mikstury.

Ich działanie bazowało głównie na dwóch lub trzech surowcach i jeszcze raz należy podkreślić, że były to tylko środki naturalnego pochodzenia. Dlatego też duże znaczenie miały maseczki, do których oprócz wspomnianych olei dodawano chleb, miód, orzechy, ogórki, sproszkowane nasiona, czy wiele innych składników, które akurat mieli pod ręką.

Jeżeli po zmyciu preparatu nie było efektu, po prostu następnym razem wykorzystywano inny. W ten sposób odkryto działanie chociażby odchodów zwierząt, surowego mięsa, czy innych zadziwiających dziś rzeczy.

Dziś możesz skorzystać z makijażu pernanentnego oferowanego przez https://longline.com.pl/ i cieszysz się piękną, naturalną urodą na długo. 

Poręczne torby burton na pewno są bardzo przydatne hurtownia stylizacja paznokci Sukienki MM