Tatuaże tymczasowe

Tymczasowe tatuaże są jedną z form modyfikacji ciała, która jednak nie zostaje na nim na zawsze. Takie tatuaże utrzymują się około miesiąca, są jednak rodzaje utrzymujące się od roku do nawet trzech lat. Tymczasowe tatuaże wykonuje się zwykle igłą, czyli podobnie jak tatuaże stałe, jednak wykorzystywane w tym przypadku barwniki po czasie wchłaniają się lub schodzą ze skóry.

Doświadczeni tatuatorzy odradzają jednak tatuaże tymczasowe. W przypadku takich zdobień istnieje spore ryzyko powstania blizn, dotyczy to sytuacji, kiedy z początkowo czarnego tatuażu schodzi barwa. Ponieważ w typie tatuażu tymczasowego barwnik nigdy w stu procentach nie jest przyjmowany przez skórę, to możliwe jest także nieestetyczne i nierównomierne rozłożenie się koloru.

Mogą także występować reakcje uczuleniowe. Dobrą alternatywą dla tatuażu tradycyjnego może być tatuaż wykonany z henny, tzw. mehendi.

Utrzymuje się on na ciele od 1 do 3 tygodni. Przed wykonaniem takiego tatuażu należy sprawdzić, czy nie występuje reakcja alergiczna. Tatuaże z henny mogą także powodować powstawanie blizn.

krem joko cc www.bicykl.kolobrzeg.pl