Ocean muzyki w iTunes

Apple to także usługi internetowe wykraczające swoim zasięgiem poza urządzenia wyposażone w systemy OS X czy iOS. Przykładem usługi, która odniosła duży międzynarodowy sukces i dotarła także do użytkowników innych systemów, jest sklep iTunes.

To internetowa usługa umożliwiająca zakup online muzyki – zarówno pojedynczych utworów, jak i całych albumów. Nagrania są dostarczane klientowi w postaci binarnej, więc może on słuchać ich na komputerze, odtwarzaczu przenośnym czy też wypalić je na płytce CD do osobistego użytku.

Usługa jest dostępna dla każdego, kto ma dostęp do sieci – wystarczy założyć sobie konto w serwisie i robić muzyczne zakupy bez ograniczeń. Rozwiązanie to znacznie pomogło koncernowi Apple w ekspansji i otworzyło pole do zarobku w relacjach z konsumentami, którzy wcześniej byli poza zasięgiem oddziaływania.

Największym zainteresowaniem iTunes cieszy się w Stanach Zjednoczonych, ale w Europie i w Azji też zdobywa popularność. Aplikację iTunes można także zainstalować na komputerze lub urządzeniach od Apple.

naukowe.waw.pl