Najpopularniejsze komunikatory internetowe

Co jakiś czas świat zaczyna szaleć na punkcie nowej aplikacji, portalu społecznościowego lub komunikatora. Niektóre z nich szybko odchodzą w zapomnienie – niektóre zostają z nami na dłużej. Na pewno w użyciu najdłużej pozostają komunikatory, do których najłatwiej jest się przywiązać. Oto niektóre z nich.

Skype – to jeden z pierwszych komunikatorów o zasięgu międzynarodowym. Początkowo dawał możliwość czatowania przy użyciu wiadomości tekstowych, później doszły do nich rozmowy telefoniczne, a dzisiaj możliwe są już także wideo rozmowy. Skype jest popularnym narzędziem wykorzystywanym do ułatwiania komunikacji w pracy, bowiem prowadzenie przez niego rozmów jest o wiele szybsze i wygodniejsze, niż np. pisanie wiadomości mailowych.

Gadu-Gadu to natomiast najpopularniejszy polski komunikator. Działa podobnie jak Skype, jednak ma zasięg tylko krajowy. Dzisiaj jednak najwięcej osób korzysta z komunikatorów udostępnianych przez portale społecznościowe. Jednym z nich jest Messanger, który współpracuje z serwisem Facebook.

Warrior Chairs nawigacja.aktualne-mapy.com.pl