Idealne fryzury do pracy

Spędzając czas w towarzystwie kolegów i koleżanek z pracy każdy chce dobrze wyglądać. Elementem wchodzącym w skład codziennej prezencji jest fryzura. Dobrze, gdy potrafimy rozróżnić jaka nadaje się na spotkania biznesowa, a które uczesania lepiej zachować wyłącznie dla naszych domowników. Wbrew pozorom dopasowanie sposobu ułożenia włosów nie dotyczy tylko kobiet.

Polecane stylizacje włosów do pracy

Długie włosy od lat są kojarzone jako symbol kobiecości. Jednakże emancypacja i rewolucja kulturowa przeniosły na kobiece głowy także fryzury krótsze, które bardzo mocno przypominają chłopięce obcięcia. Zarówno długi, koński ogon jak i zgrabne przycięcie włosów na jeżyka doskonale nadają się do pracy. Włosy nie powinny przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności, ale jednocześnie pasować do całości stylizacji.

Paniom zaleca się do pracy noszenie różnego rodzaju koków, a także włosów rozpuszczonych. Jednakże w drugim przypadku nie wolno zapomnieć o ich porannym, dokładnym wyczesaniu. Bardzo nieelegancko wyglądałaby w miejscu pracy fryzura prosto z łózka. Odradza się dojrzałym kobietom czesanie w dwa kucyki, które powinny zostać zarezerwowane dla małych dziewczynek.

To samo dotyczy dwóch warkoczy. Lepiej postawić na pojedyncze wiązanie. Obowiązkiem jest przekraczanie progu firmy z czystymi włosami. Tak zwane tłuste włosy wskazują na zaniedbanie i niechlujność u obu płci.

Panowie nie powinni przesadzać z używaniem różnego rodzaju żeli oraz gum. Zbyt mocna stylizacja może wpływać na ich negatywny odbiór. Nie warto nosić w przypadku mężczyzn rozpuszczonych, długich włosów. Prezentują się nieelegancko, gdy nie są związane.

Znacznie bardziej rozluźnione fryzury lepiej zachować w czterech ścianach własnego mieszkania lub domu. Pozornie wygląd nie ma znaczenia, ale to na aspekty wizualne zwracamy uwagę w pierwszej kolejności.

test na porowatość włosów sukienki na wesele