Techniczna ewolucja tabletów od Apple

Wszystko, co ma swój początek w świecie technologii musi się jakoś rozwinąć lub zaniknąć z tych lub innych przyczyn. Jeśli chodzi o tablety od Apple, to kolejne miesiące i lata od premiery pierwszego iPada pokazały, że był to projekt trafiony w dziesiątkę. Już kilka tygodni po pojawieniu się pierwszego wariantu, koncern zdecydował się na wprowadzenie kolejnego.

Różnił się od pierwowzoru tym, że obsługiwał połączenia przez sieci komórkowe w paśmie 3G, a więc dawał dostęp do szerokopasmowego internetu bezprzewodowego. Trzeba nadmienić, że dwa pierwsze iPady nie imponowały osiągami – miały zaledwie 256 MB pamięci RAM i procesory o szybkości taktowania 1 GHz. W przypadku iPada Air, który miał swoją premierę 22 października 2013 roku osiągi są już znacznie lepsze.

Procesor jest taktowany zegarem 1,4 GHz, natomiast pamięć RAM wynosi 1 GB. Równocześnie sprzęt uzyskał mniejszą wagę i rozmiary oraz odporny na zarysowania wyświetlacz w technologii Retina. Za pomocą iPada Air można kręcić filmy w rozdzielczości full HD.

www.punktur.pl