Sprzęt komputerowy

Sprzęt komputerowy, z języka angielskiego określany jako hardware, jest materialną częścią komputera, która służy do obsługi oprogramowania. Do standardowego sprzętu komputerowego zaliczyć można procesor, który inaczej nazywany jest jednostką centralną, płytę główną, pamięć komputerową, urządzenia wyjścia i wejścia oraz urządzenia peryferyjne.

Te z kolei są wszystkimi dodatkami do naszego komputera, które służą przede wszystkim szybszej i sprawniejszej obsłudze. Do urządzeń zalicza się między innymi monitory, klawiaturę, mysz komputerową.

Wraz z rozwojem technologii funkcję sprzętu komputerowego  zostały jeszcze bardziej rozszerzone, dlatego do sprzętu obsługującego nasze komputery zalicza się również drukarki, skanery, modemy, routery czy kamerki internetowe. Ceny sprzętów komputerowych są zależne przede wszystkim od jakości danego urządzenia oraz, bardzo często, od producenta.

W dzisiejszych czasach można zauważyć, że większość osób przestaje korzystać z komputera stacjonarnego i zamienia go na laptopy, które pod względem cenowym i jakościowym są korzystniejsze dla użytkownika.

https://www.internetowesklepy.org/cennik.php vps www.szymoncofalik.pl