Kursy komputerowe

Wykluczenie cyfrowe jest obecnie uważane za jeden z najpoważniejszych problemów społecznych. Instytucje publiczne podejmują rozmaite kroki, aby walczyć z tym zjawiskiem i odnoszą na tym polu niemałe sukcesy.

Brak umiejętności obsługi komputera oraz internetu to domena przede wszystkim osób starszych oraz pochodzących z biednych środowisk wiejskich. Z myślą o takich ludziach prowadzi się specjalne szkolenia oraz kursy, w trakcie których można nauczyć się posługiwać systemem Windows, wysyłać i odbierać pocztę, sprawnie operować aplikacjami biurowymi, a nawet programami graficznymi.

Nabyta praktyczna wiedza może być pomocna przy poszukiwaniu pracy, doda również absolwentom kursu pewności siebie. Za realizację zajęć często odpowiadają pogotowia komputerowe oraz inne firmy informatyczne, które działają na zlecenie klientów – urzędów pracy, urzędów marszałkowskich oraz innych organów administracji.

Źródłem finansowania takich lekcji są często fundusze unijne. Można też zapisać się na kurs całkiem prywatnie, aby wiedzieć więcej i pokonać lęk przed technologią.

Comarch ERP office 365 dla firm www.cisintegracja.pl