Śpij na zdrowie

Sen jest doskonałym lekarstwem dla organizmu i skóry. Pozwala się doskonale zregenerować, odpocząć, nabrać sił i unikać przemęczenia. Sen jest potrzebny także po to, żeby ładnie wyglądać.

Bo osoby wyspane tryskają energią. Może warto więc zwrócić uwagę na jakość snu? W celu usunięcia zmarszczek biegamy po lekarzach specjalistach, kupujemy drogie kremy, martwimy się – co tylko potęguje liczbę powstawania niechcianych załamań skóry. A gdyby tak zamiast tego postawić na zdrowy sen? W czasie kiedy organizm odpoczywa, całe ciało się regeneruje.

Kiedy nie przykładamy zbyt dużej uwagi do spania – zaczynamy chorować, a wszystko widoczne jest w zmianach wyglądu. W zmęczonym organizmie gromadzi się nadmiar kortyzolu. Hormon ten odpowiada za niszczenie komórek i tym samym powstawanie zmarszczek.

Śpiąc odpowiednią do wieku liczbę godzin – organizm wytwarza hormon wzrostu, który pobudza komórki. I tym samym zapobiega powstawaniu kolejnych, niepożądanych zmarszczek. Śpijmy więc, na zdrowie i dla ładnego wyglądu cery.

dior okulary poznań termolifting Poznań www.stefanhula.com