Routery ADSL – czym to się je

Stosując pewne uogólnienie, na rynku możemy spotkać dwa typy routerów i modemów. Jedne są przystosowane do działania z providerami typu sieci kablowe, drugie z providerami będącymi operatorami analogowej telefonii stacjonarnej.

Pod względem technicznym oba rodzaje urządzeń różnią się znacznie i nie możemy ich stosować wymiennie. Poświęćmy nieco uwagi tym drugim, z którymi pogotowie komputerowe ma często do czynienia.

Zazwyczaj router ADSL jest równocześnie modemem, co oznacza jedno urządzenie mniej. Podłączamy do niego kabel telefoniczny, którego drugi koniec umieszczamy w gniazdku.

Następnie musimy skonfigurować połączenie, wpisując odpowiednie dane logowania (login oraz hasło). Coraz częściej oferuje się routery, które łączą się z centralą automatycznie i od razu zaczynają dostarczać stabilne łącze internetowe.

Trzeba tylko wpisać klucz zabezpieczeń WiFi i cieszyć się bezprzewodową siecią. Każde uruchomienie routera/modemu ADSL wiąże się z koniecznością odczekania chwili, aż „złapie” on sygnał.

http://www.serwis.laptopypoznan.pl/nap_pc.html www.auraled.pl https://warriorchairs.com