Rodzaje zmarszczek

Pierwsze zmarszczki pojawiają się zazwyczaj ok. 25. roku życia. Początkowo mogą być niewidoczne, jednak to uzależnione jest od dotychczasowej pielęgnacji skóry, diety, jak również unikania używek. Eksperci wyróżniają kilka rodzajów zmarszczek. Zmarszczki powierzchniowe najczęściej występują w okolicach oczu.

Osiągają 0,05 mm głębokości. Ich przeciwieństwem są zmarszczki głębokie. Przyjmuje się, że ich głębokość jest większa niż 0,05 mm. Występują zazwyczaj na szyi oraz na czole. Na skutek ruchów mięśni mimicznych tworzą się zmarszczki mimiczne. Zwane są one „kurzymi łapkami”.

Pojawiają się w okolicach oczu. Z kolei zmarszczki dynamiczne tworzą się na skutek naturalnego procesu starzenia. Warto pamiętać, że zmarszczki to nie jedyny objaw starzenia, choć jest on najbardziej widoczny. Do innych należy zaliczyć suchość skóry, zmiany w obrębie naskórka czy spadek aktywności gruczołów łojowych. Płytkie zmarszczki można niwelować za pomocą specjalnych kremów. W przypadku głębszych zmarszczek należy skorzystać z pomocy specjalistów.

Łysienie androgenowe https://hurtmedyczny.pl/Nianie_elektroniczne www.twardogora.info.pl