Posted on

Niektóre kobiety borykają się problemem pojawiających się na skórze przebarwień. Są to tak zwane plamy pigmentacyjne, które powstają w wyniku nadmiernej produkcji melaniny w skórze.

Czynniki sprzyjające tworzeniu się plam pigmentacyjnych to między innymi: zmiany poziomu hormonów, zbyt długie przebywanie na słońcu, starzenie się skóry, czy też różnego typu zapalenia skóry. Plamy pojawiają się najczęściej na twarzy, szyi oraz dekolcie – są to jednocześnie miejsca, które charakteryzują się szczególną wrażliwością na działanie promieniowania słonecznego.

Ratunek dla skóry stanowią w tym przypadku kosmetyki na bazie lukrecji i białego łubinu. Ta pierwsza jest odpowiedzialna za regulację tworzenia się melaniny, zaś druga sprzyja niwelacji tych komórek, które zawierają wysoki poziom melaniny, a także odnowie komórkowej.

Regularne stosowanie kosmetyków zawierających wspomniane składniki pozwala zmniejszyć widoczność plam, a także bardziej ujednolicić skórę. Co więcej, skóra staje się bardziej promienna.

Wyraźnie widocznych efektów można się spodziewać po około miesięcznym okresie aplikacji kosmetyków.

Wejdź na femi pleasure sklep i zobacz nowoczesną mode almedo