Cóż przyniesie jesień?

Nasze ciało i umysł po lecie i wolnych, ciepłych dniach wkraczają w jesień wypoczęte oraz zregenerowane. Muśnięta słońcem skóra wygląda zdrowo, ale jakby przyjrzeć się jej z bliska, wydaje się być lekko przesuszona. Włosy, wielokrotnie skąpane w morskiej wodzie, narażone na promienie słoneczne, też nie są w najlepszej kondycji. To naturalne, że zarówno skóra, jak i włosy, których zasadniczą jest funkcja ochronna, cierpią w lecie najbardziej.

Są końcu barierą dla szkodliwych dla organizmu czynników, takich jak choćby słona woda i promieniowanie słoneczne. Po wyczerpującym dla nich lecie zdecydowanie należy się im wypoczynek. Wkraczając w jesień pamiętać należy zatem o tym, by naszym włosom i skórze poświęcić więcej uwagi niż zwykle. W tym szczególnym czasie niezwykle pomocne będą różnego rodzaju olejki, które mają bardzo szerokie zastosowanie i długotrwale nawilżają naszą skórę i włosy.

Produktem, który świetnie regeneruje ciało jest olejek migdałowy, który z powodzeniem nada się do wielu zadań. Możemy zastąpić nim balsam do ciała, odżywkę do włosów, a nawet krem do twarzy. Naturalne składniki olejku migdałowego świetnie regenerują. Ze względu na ich konsystencję, warto nakładać je na noc.

Poranek po nocy z olejkiem może nas zaskoczyć – nasza twarz będzie napięta i zyska zdrowy koloryt, a włosy, po zmyciu olejku, będą zadbane i sprężyste.

keratynowe prostowanie włosów balsamy do ciała www.energiajestwnas.pl